“Objectiu Fonteta”: comencen les Preseleccions a Fallera Major de València

Aquest és el calendari i les dates de les preseleccions a Falleres Majors de València i les seues Corts d'Honor

Preseleccions en els jardins del Palau. Foto: JCF

Comença el procés per a triar a les falleres que tindran el privilegi de ser pertànyer a la Cort d´Honor o ser triades Falleres Majors de València.

Un somni per a moltes falleres, dones i xiquetes de València, somni que comença en un parell de setmanes amb l’elecció de candidates que passaran a l’elecció final, que tindrà lloc a principis del mes de setembre.

El sistema d’elecció es manté igual, amb preseleccions per sectors, les dates de les quals ja es coneixen. Les primeres candidates triades eixiràn el 28 de juny en el sector Mislata i Russafa B i les últimes el diumenge 21 de juliol amb l’elecció dels sectors Benicalap i Campanar:

Divendres, 28 de juny

Mislata (Jardins del Palau Nord)
Russafa B (Sala Canal)

Dissabte, 29 de juny

Canyamelar-Grau-Nazaret (Jardins del Palau Nord)
Creu Coberta (Jardinss del Palau Sud)
Patraix (Demarcació falla Virgen de la Cabeza)

Diumenge, 30 de juny

El Pilar-Sant Francesc (Jardins del Palau Nord)
Malvarrosa-Cabanyal-Beteró (Jardins del Palau Sud)

Divendres, 5 de juliol

Pla del Remei-Gran Vía (Jardins del Palau Nord)
Quatre Carreres (Jardins del Palau Sur)

Dissabte, 6 de juliol

Russafa A (Jardins del Palau Nord)
Olivereta (Jardins del Palau Sud)
Botànic-La Petxina (Demarcació Borrull-Turia)
Poblats al Sud (Demarcació Virgen de Lepanto de Castellar)
Quart de Poblet-Xirivella (c/Literato Azorín de Quart de Poblet)

Diumenge, 7 de juliol

Zaidía (Jardins del Palau Nord)
La Roqueta-Arrancapins (Jardins del Palau Sud)

Divendres, 12 de juliol

Pla del Reial-Benimaclet (Jardins del Palau Nord)
Seu-Xerea-Mercat (Jardins del Palau Sur)

Dissabte, 13 de juliol

El Carmen (Jardinss del Palau Nord)
Benimàmet-Burjassot-Beniferri (Jardins del Palau Sur)
Rascanya (Demarcació Músico Espí)

Diumenge, 14 de juliol

Jesús (Jardins del Palau Nord)
Camins al Grau (Jardins del Palau Sud)

Divendres, 19 de juliol

Algirós (Jardins del Palau Nord)

Diumenge, 21 de juliol

Benicalap (Jardins del Palau Nord)
Campanar (Jardins del Palau Nord)

Les preseleccions que se celebren en divendres i dissabte començaran a les 22 hores i les del diumenge a les 21 hores i 7 Televalencia estarà allí per a informar-vos de tot el que esdevinga en un dels moments més importants del calendari faller.